Gamescom 2013 (Part 3)

30.08.2013 15:57

Diablo 3 sa dočká prvej expanzie

Pôvodná správa: Po niekoľkých dňoch špekulacií to máme čierne na bielom. Teda, možno čierne na červenom. A možno to vôbec nebude čierne, ale iba červené. Zkrátka a jasno - rozšírenie pre tretie Diablo konečne dostalo reálnu podobu. Bude sa menovať Reaper of Souls a Blizzard ho pred niekoľkými okamihmi oznámil na svojej tlačovej prezentácii. Čo všetko v ňom nájdeme? Tak za prvé, zbrusu nový akt.Pamätáte na datadisk Lord of Destruction pre dvojku? Zhruba tak dlhý by mal Reaper of Souls byť.

Taktiež si budete môcť užť zvýšený level cap, nové možnosti potom, čo hru dohráte a pochopitelne nesmie chýbať nové vybavenie, ktoré bude padať zo zabitých monštier.Blizzard vraj dokonca chystá systém "Loot 2.0," ktorý má zajisťovať, že vám jednak nebude padať tona nepotrebného balastu, ale hlavne, že väčšina predmetov bude určená priamo pre vašu konkrétnu postavu, pričom braný na vedomie bude jej aktuálny level, použité vybavenie a ďaľšie parametre. V skratke - snáď už teda nestane, že vám pre magicky založenú postavu vypadne sedemkrát za sebou "naštípnutý meč."

 

Príbeh sa točí okolo Malthaela, aniela smrti, ktorý získal kontrolu nad čiernym kameňom duší (black soulstone). To by samo o sebe nebolo nič extra,jednoducho čierny šuter, ale v tom šutre sa ukrýva duša samotného Diabla! Samotná hra má byť o dosť temnejšia, než pôvodná trojka. Dočkáme sa vysávania duší z civilného obyvateľstva v priamom prenose, padlých anielov a uličiek tak temných, že sa do nich bojí chodiť aj tunajší zlý výrastok Hugo. Expanzia sa totiž bude odohrávať v meste Westmarch, čo ponúkne veľa tajomstiev k objavovaniu, včetne niečoho, čo sa volá Death Orbs. Čakám roztancované poníky a už teraz mi je jasné, že to nebude pravda.

A na záver to úplne najlepšie. Dočkáme sa aj jedneho nového povolania - Križiaka (Crusader), ktorý sa vraj jemne podobá Paladinovi z druhého dielu. Jeho popisok znie "ľudská bojová mašina" a medzi jeho schopnosti sa radí buchnutie štítom,kúzlo s názvom Falling Sword, pri ktorom nevyhodí do vzduchu meč, ale hneď ho urobí zo seba a spadne na nič netušiace monštrá. Dátum vydánia nepoznáme, ale aj vzhľadom k tomu, že je Reaper of Souls možno si zahrať priamo v Kolíne, ho čakáme maximálne do konce tohoto roku.

Prikladám teaser s rôznymi gameplay zábermi:

 

 

Už vieme kedy vyjde PES 2014 aj jeho demo

PES 2014 má konkurenčnú výhodu v skoršom vydaniu – veď futbal od Konami sa na trh pre PC, Xbox 360 a PlayStation 3 dostane 20. septembra, takže týžden pred plánovaným vydaním FIFA 14 z dielny EA Sports. Fanúšici sa môžu tešiť tiež na hratelnú demoverziu, ktorá na PS3 výjde 11. septembra a na Xbox 360 o den neskôr.

 

To je z Gamescomu všetko...No dobre! Bolo tam toho oveľa,oveľa viac,ale to by tých partov muselo byť minimálne 80! :D

Jediná vec čo ma mrzela,je to,že Valve neoznámilo ani Left 4 Dead 3,ani bájne a asi nikdy nedokončené Half-Life 3... :(

To však nevadí a mne osobne sa tohtoročný Gamescom veľmi páčil a teším sa na PS4/XBOX ONE a na všetky tie super hry,ktoré boli na výstavisku v Kolíne predstavené!

Text: Roman "RoMaNdO" Kraus

Zdroj: Hrej.cz

          Youtube.com

          Blizzard