Gamescom 2013

27.08.2013 09:05

Herná výstava Gamescom už sice pred neakým časom skončila,ale to neznamená,že si nemôžeme zhrnúť novinky a všetko podstatné čo sme videli.

Na Gamescom tento rok zavítalo 340 000 návštevníkov,635 vystavovatelov zo štyridsiatich krajín predstavilo 400 svetových premiér a akciu navštívilo 6 tisíc novinárov zo 61 krajín!

Tak poďme na hry...Čo zaujímavé nám Gamescom predstavil? Okrem PS4 a XBOX One bolo na výstave aj niekoľko úžastných nových titulov,ale aj starých zavedených značiek.Jednou z tých zavedených značiek je určite aj Killzone.

Killzone:Shadow Fall

Podľa mňa,práve táto hra bude hlavným predajným pilierom PS4.Killzone už jednoducho ku SONY patrí.Na výstavisku nám dokonca ukázali multiplayer tejto hry,z ktorého video nájdete nižšie.No a práve v multiplayeri sa ukáže (alebo už ukázalo) ako moc bude nový PlayStation dobrý! Perfektné prostredie,rýchla akcia a neskutočné množstvo časticových efektov!Z multiplayeru sme videli skoro 7 minút,veď,video máte pod textom tak sa mrknite sami.Ešte sa slúší povedať úplné hlavné detaily.Killzone bude launchovým titulom PS4 a to znamená,že si ju budeme môcť zahrať ešte tento rok.Do Európy príde 29.11. a ja osobne sa na ňu veľmi teším...

 

Séria Metro bude mať pokračovanie

CEO spoločnosti Deep Silver,Klemens Kundratitz (má doktorský titul) nám prezradil,že séria Metro (Metro 2033,Metro:Last Light) svoje posledné slovo ešte nepovedala...Deep Silver kúpili licenciu na Metro od krachujúceho THQ za neuveriteľných 6 miliónov dolárov a tak nepredpokladám,že by s touto sériou chceli skoncovať hneď po Last Light,ktoré malo mimochodom,veľmi dobré hodnotenia a dobre sa aj predáva.No a za druhé,určite sa im tých 6 miliónov nevráti po Metro Last Light...Očakávame teda čo najskôr bližšie informácie.Na novochystanom Metre sa bude opäť podielať aj samotný Dmitry Glukhovsky,ktorý stojí za knižnou sériou Metro,ktorá bola predlohou hry Metro 2033.Dmitry povedal že sa teší z úspechu Metro hier a prisľúbil Deep Silver svoju pomocnú ruku v ďaľšom pokračovaní.Každopádne zatiaľ toho moc nevieme a budeme si musieť počkať na neaké bližšie informácie.

EA plánujú nové značky

Vydavateľ EA plánuje na konzole novej generácie každý rok vydať dve nové značky,pretože EA získali (oprávnene) nálepku recyklačný dvor.EA jednoducho zobrala NfS:Most Wanted a prerobila ho do lepšieho kabátiku...S tým však chcú skončiť.Nie s Need for Speed,to by bola samovražda.Skrátka a dobre,EA má momentálne vo vývoji tucet nových značiek a ďaľšie majú v pláne!Dobre,je pravda,že Titanfall ktorý v EA chystajú,je nová značka,ale brať pokračovanie Mirrors Edge ako novú značku mi pripadá dosť divné...Taktiež chystajú reštart série Dragon Age.A to nová značka rozhodne nie je!

Oculus Rift a chodiaca podložka

O Oculus Rifte sa toho nahovorilo veľa.Každý by si to chcel vyskúšať a každý by chcel zažiť ako sa s tým hrá.Video nižšie.

 

Ale toto je niečo o čom sa moc nevedelo! Je to akási podložka na chodenie a tak môžete kombinovať Oculus Rift s touto perifériou a zažiť všetko na vlastný krk a na vlastné nohy...Informácie nájdete vo videu nižšie.

 

VIDEO: Battlefield 4 - interakcia s bojiskom

 

Tlačová konferencia SONY

Na tlačovke SONY sme videli,ako inak,PS4...A na moje prekvapenie má do budúceho roka dobré výhliadky aj PSVita a možno aj PS3.Na PSVita sa mne osobne najviac páčila prezentácia hry Big Fest,ktorá by mala byť takým tycoonom na tvorbu vášho vlastného hudobného festivalu.Najprv mi to dosť pripomínalo The Sims,ale našťastie je to niečo nové.Veľmi podarený bol aj samotný začiatok tlačovky,ktorý bol taký nečakaný.Veď si to môžete vo videu nižšie pozrieť sami.Video je vlastne celá konferencia SONY na Gamescome...Takže si pripravte zhruba 2 hodiny času.Veľmi vychytaná bola aj prezentácia Assassins Creed Black Flag na PS4 a PSVita.SONY nám vlastne ukázali,že sa bude dať AC Black Flag dať hrať na PS4 a potom streamovane aj na PSVita napr. v posteli...Vyzerá to veľmi sľubne a ak to výjde,tak to bude bomba.Pozrite si teda videozáznam z tlačovky SONY a ja sa pokúsim niečo napísať aj zajtra,pretože na Gamescome sa toho tento rok udialo požehnane!

 

Text: Roman "RoMaNdO" Kraus

Zdroj: Hrej.cz

          Youtube.com