Shaun White Snowboarding

24.09.2013 10:03

Po dlhom čase som sa rozhodol napísať ďaľšiu recenziu.Túto hru mám na poličke dobré 3-4 roky , ale ešte som ju nehral.Teraz pri príležitosti testovania novej grafickej karty,som ju dal do mechaniky,nainštaloval a dôkladne zahral.Pre všetkých tých ktorý by si túto hru chceli zahrať : HRAJTE NA XBOX 360 GAMEPADE!!! Prečo? Lebo táto hra je vlastne len port z XBOXu a ovládanie na klávesnici je len pre tých,ktorý sa narodili s gumovými rukami,lebo ovládanie je veľmi rozťahané po celej klávesnici.Skúšal som to aj s klávesnicou aj s gamepadom z PS2 aj s XBOX 360 ovládačom. Suverénne najlepšie sa mi hralo na XBOX 360 gamepade! Dosť bolo už o ovládaní,poďme si povedať pár slov ku grafike a zvukom.

Grafika je dobrá,na dnešnú dobu pochopiteľne nie,ale na rok 2008,kedy hra vyšla,to je obstojné.Všimol som si zopár nepríjemných bugov,napr. ľudia okolo vás sa niekde môžu dostať k múru,alebo domu a budú jazdiť oproti tomu predmetu,čiže sa tam vlastne zaseknú.Je tu aj dobre vymyslený multiplayer,ktorý už bohužiaľ nefunguje,pretože to už nikto online nehrá.Ale na druhej strane je tu ešte možnosť LAN hrania,čo znamená,že sa môžete stretnúť s kamošmi ktorý majú notebooky u vás doma,všetci sa pripojíte k jednej Wi-Fi a môžete hrať spolu.Druhá možnosť je hranie vo dvoch na jednom PC - splitscreen (rozdelené obrazovky). Zvuky sú realistické,napr. pády na sneh znejú inak ako pády na betón,alebo ľad.Soundtrack je skvelý.Hudobný podklad tejto hry sa presne hodí na snowboardovanie.

Ako sa budete pohybovať po mape? Nebojte nič také ako v SSX,že si navolíte mapu / destináciu kde chcete jazdiť,spawne vás to úplne na vrchole a zjazdíte to dole. Nie. Tu vás hra spawne dole pod kopec,a je na vás,či si ten kopec hore vyšľapete (nedoporučujem),alebo sa zveziete helikoptérou,alebo si vychutnáte výhľad z lanovky.

Prekvapili ma aj loadingové obrazovky.Sú urobené tak,že zatiaľ čo je loading,vás to hodí na u-rampu a môžete sa tam vyblázniť koľko chcete.Keď je loading hotový hra vás vyzve,aby ste stlačili xboxové tlačítko A.Vy ho však stlačiť nemusíte a môžete v u-rampe pokračovať a stlačiť ho neskôr.Je to úžasné a pripomenulo mi to loading z FIFY 11 keď som mohol počas načítania strieľať na brankára.Bolo to zábavné a tu to nieje zábavné o nič menej.

Môžete okoloidúcich (čítaj okolojazdiacich) aj guľovať.Toto by sa mi opať hodilo do multiplayeru,kde by to mohla byť veľká zábava.Takto je to len vyplnenie času keď už nemáte na zjazdovke čo robiť.V hre sú 4 destinácie.Park City,Európa (čiže asi Alpy),Japonsko a Aljaška.Hra má príbeh dosť obyčajný,teda ak sa to dá nazvať príbehom.Vy si jazdíte a zrazu spadnete a pred vašimi očami sa objaví Shaun White (to je taký ryšavý týpek).Povie vám,že ste dobrý jazdec a dá vám k dispozícii svoju partiu.Jednu ženu ktorá dokáže ovládať helikoptéru,a zopár chalanov ktorý vám môžu naučiť všemožné triky a fígle.

Hra sice zabaví,ale veľmi mi chýba ten multiplayer.Ak by som recenzoval túto hru v dobe,kedy internetový multiplayer fungoval,išlo by hodnotenie rázom vyššie.Takto je to skrátka priemerná hra,ktorá sa tvári ako simulácia jazdenie na lanovke.

P.S.: V roku 2010 vyšla tiež hra Shaun White Skateboarding,ktorú som bohužiaľ nehral,tak neviem posúdiť,či je lepšia.

Hodnotenie:   7.2