Steam - Family Sharing

26.09.2013 13:39

Valve pre nás chystá výbornú vec s názvom Family Sharing.Jedná sa o službu,pomocou ktorej budete môcť zdieľať svoju Steam knihovnu s vašimi priateľmi,alebo rodinou.Poďme si zhrnúť najdôležitejšie veci.

1. - Je to zadarmo,ale zatiaľ je projekt v uzavretej BETA verzii,do ktorej dostane prístup 1000 vybraných členov tejto /steamcommunity.com/groups/familysharing\ Steam skupiny.

2. - Maximálny povolený počet zdieľaní je 10.

3. - Ak sa budete chcieť "podeliť" s kamarátom,pripravte sa na to,že budete spoločne zdieľať všetky hry v knihovne.Nie len tie,ktoré si vyberiete.

4. - Ak budete zdiaľať s vašimi známymi vašu knihovnu,vždy bude môcť hrať jednu hru len jeden hráč.Čiže ak budete zdieľať knihovnu napr. s hrou Rochard,a bude ju hrať jeden z kamarátov s ktorým zdieľate knihovnu,nebudete ju môcť hrať vy,alebo si ju jednoducho spustíte,a kamarátovi s ktorým ju zdieľate,Steam napíše : "Ukončite hru,alebo si ju zakúpte.Majiteľ ju chce ísť hrať."Ak si ju "majitel" zahrá a následne ukončí,môže jeho kamoš pokračovať v hraní. :)

5. - Každému hráčovi s ktorým budete zdieľať knihovnu,sa bude ukladať vlastná hra do Steam Cloudu a bude dostávať aj vlastné achievementy (odmeny).

Je to super nápad,ale na druhej strane to vyzerá celkovo zložito,lebo jednu hru nebudete môcť hrať dvaja naraz,čo je škoda...Verím však,že Valve to dokáže dokončiť tak,aby sme boli všetci spokojný.

Všetko podstatné nájdete tu: store.steampowered.com/sharing/